Ռուբեն Վարդանյանը 2007 թվականին
Այդ առիթով ԱՄՆ նախագահ Ջորջ Բուշը ուղերձ էր հղել Ադրբեջանի, Վրաստանի եւ Թուրքիայի նախագահներին՝ հայտարարելով, որ « Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթամուղը Արեւելք-Արեւմուտք էներգետիկ միջանցքի կենտրոնական բաղադրիչն է»:
Հեյդար Ալիեւը եւ Ջորջ Բուշը Հեյդար Ալիեւը եւ Ջորջ Բուշը
«Համագործակցության ոգին եւ Ադրբեջանի, Վրաստանի եւ Թուրքիայի կառավարությունների կառուցած վստահությունը կարող են օրինակ հանդիսանալ նոր գործընկերների եւ տարածաշրջանի այլ երկրների մասնակցությամբ համագործակցության զարգացմանն ուղղված հետագա ջանքերի համար», - ասված էր ԱՄՆ  նախագահի ուղերձում:
•    10 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 18-24
«Տրոյկա Դիալոգ»-ը գնեց  «Հայներարտբանկը»
Կենտրոնական բանկի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը սեպտեմբերի 21-ին «Հայաստանի բանկային շուկայի կարեւորագույն գործարք» անվանեց «Տրոյկա Դիալոգ»-ի կողմից «Հայներարտբանկի» ձեռքբերումը:
Նա հույս էր հայտնել, «Տրոյկա Դիալոգ»-ի նման հեղինակավոր խաղացողի մուտքը հայաստանյան բանկային շուկա կնպաստի մրցակցությանը, նոր բանկային ծառայությունների ներմուծմանը եւ Հայաստանի նկատմամբ օտարերկրյա ներդրողների հետաքրքրության աճին:
Ռուբեն Վարդանյանը 2007 թվականին Ռուբեն Վարդանյանը 2007 թվականին
«Տրոյկա Դիալոգ» ընկերության նախագահ Ռուբեն Վարդանյանը ասել էր, որ «մեր գործընկեր «Ամերիա» ընկերության հետ մենք երկար ժամանակ  ուշադիր հետեւում էինք Հայաստանի ֆինանսական շուկայի զարգացմանը»: Ռուբեն Վարդանյանը նշել էր, որ «Տրոյկա Դիալոգ»-ը եւ «Ամերիան» մտադիր են «Հայներարտբանկի» հիման վրա ստեղծել ներդրումային բանկ:
«Տրոյկա Դիալոգ»-ի կողմից ստեղծված հիմնադրամը բրիտանացի գործարար Վաչե Մանուկյանից 13 մլն դոլարով ձեռք էր բերել «Հայներարտբանկի» բաժնետոմսերի 96%-ը:
•    5 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2012 ԹՎԱԿԱՆԻ ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 18-24
Կարեն Միրզոյանը գլխավորեց ԼՂՀ ԱԳՆ
Սեպտեմբերի 22-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության (ԼՂՀ) նախագահ Բակո Սահակյանը այցելել էր ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարություն եւ ներկայացրել նորանշանակ նախարար Կարեն Միրզոյանին:
Արցախի ղեկավարն ասել էր, որ Կարեն Միրզոյանը փորձառու դիվանագետ է, ով նոր որակ կհաղորդի ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության աշխատանքին:
Մինչ այդ պաշտոնին նշանակվելը Կարեն Միրզոյանը զբաղեցրել էր ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության Սահմանակից երկրների վարչության պետի, Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում (ՍԾՏՀ) ՀՀ մշտական ներկայացուցչի, Հայաստանում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչի պաշտոնները:

Рубен Варданян в 2007 году
Президент США Джордж Буш направил по этому случаю послание лидерам Азербайджана, Грузии и Турции, отметив, что «нефтепровод Баку-Тбилиси-Джейхан является центральным компонентом нового энергетического коридора Восток-Запад».
Гейдар Алиев и Джордж Буш Гейдар Алиев и Джордж Буш
«Дух сотрудничества и доверие, построенное правительствами Азербайджана, Грузии и Турции, могут послужить моделью для дальнейших усилий по развитию сотрудничества с участием новых партнеров и других стран региона», - говорилось в послании американского президента.
•    10 ЛЕТ НАЗАД: 18-24 СЕНТЯБРЯ 2007 ГОДА
«Тройка Диалог» купила «Армимпэксбанк»
«Важнейшей сделкой на банковском рынке Армении» назвал 21 сентября председатель Центрального банка Тигран Саргсян приобретение «Армимпэксбанка» компанией «Тройка Диалог».
Он выразил надежду, что приход на армянский банковский рынок такого авторитетного игрока как «Тройка Диалог» будет способствовать росту конкуренции, внедрению новых банковских услуг и росту интереса зарубежных инвесторов к Армении.
Рубен Варданян в 2007 году Рубен Варданян в 2007 году
Президент компании «Тройка Диалог» Рубен Варданян заявил, что «вместе с нашим партнером - компанией «Америя», мы давно внимательно наблюдатели за развитием финансового рынка Армении». Рубен Варданян отметил, что «Тройка Диалог» и «Америя» намерены создать на базе «Армимпэксбанка» инвестиционный банк.
Фонд, созданный «Тройка Диалог», приобрел 96 % акций «Армимпэксбанка» у британского предпринимателя Ваче Манукяна за $ 13 млн.
•    5 ЛЕТ НАЗАД: 18-24 СЕНТЯБРЯ 2012 ГОДА
Карен Мирзоян возглавил МИД НКР
22 сентября президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян посетил министерство иностранных дел НКР и представил сотрудникам ведомства новоназначенного министра Карена Мирзояна.
Глава государства охарактеризовал Карена Мирзояна как многоопытного дипломата, который придаст новое качество работе министерства иностранных дел НКР.
Карен Мирзоян Карен Мирзоян
До назначения на этот пост Карен Мирзоян занимал посты начальника управления Сопредельных стран МИД Армении, постоянного представителя Армении в Организации Черноморского Экономического Сотрудничества (Стамбул), постоянного представителя НКР в Армении.