Ռուբեն Վարդանյանը 2007 թվականին
Այդ առիթով ԱՄՆ նախագահ Ջորջ Բուշը ուղերձ էր հղել Ադրբեջանի, Վրաստանի եւ Թուրքիայի նախագահներին՝ հայտարարելով, որ « Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթամուղը Արեւելք-Արեւմուտք էներգետիկ միջանցքի կենտրոնական բաղադրիչն է»:
Հեյդար Ալիեւը եւ Ջորջ Բուշը Հեյդար Ալիեւը եւ Ջորջ Բուշը
«Համագործակցության ոգին եւ Ադրբեջանի, Վրաստանի եւ Թուրքիայի կառավարությունների կառուցած վստահությունը կարող են օրինակ հանդիսանալ նոր գործընկերների եւ տարածաշրջանի այլ երկրների մասնակցությամբ համագործակցության զարգացմանն ուղղված հետագա ջանքերի համար», - ասված էր ԱՄՆ  նախագահի ուղերձում:
•    10 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 18-24
«Տրոյկա Դիալոգ»-ը գնեց  «Հայներարտբանկը»
Կենտրոնական բանկի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը սեպտեմբերի 21-ին «Հայաստանի բանկային շուկայի կարեւորագույն գործարք» անվանեց «Տրոյկա Դիալոգ»-ի կողմից «Հայներարտբանկի» ձեռքբերումը:
Նա հույս էր հայտնել, «Տրոյկա Դիալոգ»-ի նման հեղինակավոր խաղացողի մուտքը հայաստանյան բանկային շուկա կնպաստի մրցակցությանը, նոր բանկային ծառայությունների ներմուծմանը եւ Հայաստանի նկատմամբ օտարերկրյա ներդրողների հետաքրքրության աճին:
Ռուբեն Վարդանյանը 2007 թվականին Ռուբեն Վարդանյանը 2007 թվականին
«Տրոյկա Դիալոգ» ընկերության նախագահ Ռուբեն Վարդանյանը ասել էր, որ «մեր գործընկեր «Ամերիա» ընկերության հետ մենք երկար ժամանակ  ուշադիր հետեւում էինք Հայաստանի ֆինանսական շուկայի զարգացմանը»: Ռուբեն Վարդանյանը նշել էր, որ «Տրոյկա Դիալոգ»-ը եւ «Ամերիան» մտադիր են «Հայներարտբանկի» հիման վրա ստեղծել ներդրումային բանկ:
«Տրոյկա Դիալոգ»-ի կողմից ստեղծված հիմնադրամը բրիտանացի գործարար Վաչե Մանուկյանից 13 մլն դոլարով ձեռք էր բերել «Հայներարտբանկի» բաժնետոմսերի 96%-ը:
•    5 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2012 ԹՎԱԿԱՆԻ ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 18-24
Կարեն Միրզոյանը գլխավորեց ԼՂՀ ԱԳՆ
Սեպտեմբերի 22-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության (ԼՂՀ) նախագահ Բակո Սահակյանը այցելել էր ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարություն եւ ներկայացրել նորանշանակ նախարար Կարեն Միրզոյանին:
Արցախի ղեկավարն ասել էր, որ Կարեն Միրզոյանը փորձառու դիվանագետ է, ով նոր որակ կհաղորդի ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության աշխատանքին:
Մինչ այդ պաշտոնին նշանակվելը Կարեն Միրզոյանը զբաղեցրել էր ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության Սահմանակից երկրների վարչության պետի, Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում (ՍԾՏՀ) ՀՀ մշտական ներկայացուցչի, Հայաստանում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչի պաշտոնները:

Ruben Vardanyan in 2007
On September 18, President of the United States of America George W. Bush sent a letter to the leaders of Azerbaijan, Georgia and Turkey on the beginning of construction of Baku-Tbilisi-Ceyhan oil pipeline.
Bush stated that “Baku-Tbilisi-Ceyhan is the central unit of new East-West energy corridor.”
Heydar Aliyev and George W.Bush Heydar Aliyev and George W.Bush
“The spirit of cooperation and trust, built by the governments of Azerbaijan, Georgia and Turkey, may serve as a model for further efforts in the development of cooperation with other partners and countries in the region,” U.S. President’s letter read.
•    10 YEARS AGO: SEPTEMBER 18-24, 2007
Troika Dialog acquires Armimpexbank
On September 21, Chairman of Central Bank of Armenia Tigran Sargsyan called the acquisition of Armimpexbank by Troika Dialog “an important deal in the Armenian banking market.”
He expressed hope that the entry of a powerful player like Troika Dialog to the Armenian market will contribute to developing competition, incorporating new banking services and raising interest of foreign investors in Armenia.
Ruben Vardanyan in 2007 Ruben Vardanyan in 2007
President of Troika Dialog Ruben Vardanyan stated that “Together with our partner Ameria, we have long been observing the development of financial market in Armenia”. Ruben Vardanyan remarked that Troika Dialog and Ameria intend to create an investment bank on the base of Armimpexbank.
The fund, created by Troika Dialog, acquired 96% of Armimpexbank shares from British entrepreneur Vatche Manoukian for USD 13m.
•    5 YEARS AGO: SEPTEMBER 18-24, 2012
Karen Mirzoyan becomes FM of Artsakh
President of Artsakh Bako Sahakyan visited Ministry of Foreign Affairs of Artsakh on September 22 and introduced newly-appointed Minister of Foreign Affairs Karen Mirzoyan.
Bako Sahakyan characterized Karen Mirzoyan as experienced diplomat, who will give new impetus to the operation of Artsakh Foreign Ministry.
Photo: NKR MFA
Karen Mirzoyan held the following positions before the new appointment: Head of the Neighboring Countries Department of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia, Armenia’s Permanent Representative in the Organization of the Black Sea Economic Cooperation (Istanbul), Permanent Representative of Artsakh to Armenia.